Viliaus istorija

Dar šiandien ausyse skamba vaikų kardiologės žodžiai, pasakyti po diagnozės, kad mano vaikas gims su labai sunkia yda lyg ir nesiderinančia su gyvybe -  „aš negaliu atimti iš jūsų vilties“... iki Viliaus gimimo buvo likusios 10 dienų...  ir viskas atrodė taip beviltiška. Tos dienos praėjo verkiant ir laukiant, girdint visokiausių nuomonių iš gydytojų: nuo „galbūt diagnozė nebus tokia baisi vaikui gimus“ iki „turėsit problemą visam gyvenimui“. Ryžtas kovoti atėjo gerokai vėliau. Tąkart aš supratau lietuviškos išminties žodžiuose „žmogus kuria planus, o Dievas iš jų juokiasi“ prasmę...Vilius gimė 2006 metų spalio 26 dieną - ne gamtos pašauktas, bet kuomet mes su ginekologe ir pediatre suplanavome: kuo arčiau nustatytos datos gimimui, bet su rezervu, kad Santariškių širdies chirurgijos centro gydytojai galėtų iškart po gimimo patvirtinti diagnozę ir jei reikės – iškart imtis veiksmų – operuoti. Aš gimdžiau ir žinojau, kad apačioje laukia greitosios pagalbos automobilis, kuris tik gimusį mano sūnelį išveš į Santariškes, širdies chirurgijos centrą. Turėjom planą ... bet nuo to nebuvo lengviau.


Diagnozė širdies chirurgijos centre buvo švelnesnė nei pirminė, bet vis tiek buvo diagnozuota kompleksinė, sudėtinga yda: bendras skilvelis, stambiųjų kraujagyslių transpozicija ir plaučių arterijos atrezija. Operavo ketvirtą parą po gimimo... savo vaiką rankose buvau palaikiusi gal kelias minutes, vieną kartą gavau pamaitinti iš buteliuko reanimacijoje...


Bet viskas praėjo sklandžiai ir jau dešimtą parą po gimimo buvome namučiuose! Tačiau mūsų kelias iki antrojo etapo – Gleno- buvo ilgas, patyrėme vieną papildomą operaciją, kai buvome aštuonių mėnesiu, o Gleno jungtį mums suformavo  tik dviejų metukų. Pasitikrinti pas kardiologus žygiuojame dažnai kaip į darbelį. Labai bijom baltų chalatų... Dabar laukiame paskutiniojo etapo - Fontano operacijos.


Ar išmokome gyventi kitaip? Taip, mes išmokome gyventi su baime, nes jos dar nenugalėjome...mes išmokome džiaugtis tuo, kas yra šiandien ir nekurti super grandiozinių ateities planų...mes supratome, kad gyvenime yra svarbiausia sveikata...mes supratome kokie svarbūs esame vieni kitiems kasdien, kiekvieną minutę...Visa tai į mūsų šeimos gyvenimą atnešė Vilius, kurio gyvenimas ir liga yra ne likimo išbandymas, o dovana.


Kiekvieną vakarą migdydama savo mažių kalbuosi su jo širdele ir prašau, kad tik ji nepavargtų plakti. Prisimenu visus nuostabius gydytojus, kurie lydi mus šiame kelyje ir esu jiems be galo dėkinga už dovanotą gyvenimą, už paprastai papasakotus sudėtingus dalykus, už rūpestį, viltį ir žmogiškumą.Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.