Kraujo krešumo tyrimo juostelės kompensuojamos jau nuo 2016 balandžio

Vienas iš pirmųjų gerų ir reikšmingų labdaros ir paramos fondo „Mažoji širdelė“ darbų buvo kraujo krešumo matuoklio (vadinamojo INR aparato) pirkimas 6 metų mergaitei, Liepai Činiauskaitei, iš Kretingos dar 2010 metais... ir pirma didelė paramos sutartis su UAB „Transkela“... Tikrai buvo geras jausmas, kad suradome rėmėją, kad mūsų draugai kompanija UAB „Interlux“ surado galimybę sušvelninti kainą, kad padėjome mažam žmogučiui ir jo širdelei...

Trumpas paaiškinimas: po kai kurių širdies operacijų (Fontano, vožtuvų keitimo, transplantacijų ir pan.) pacientams tenka gerti kraują skystinančius vaistus - antikoaguliantus – varfariną. Tuo metu iškyla INR kontrolės būtinybė, t.y. reguliuoti kraujo krešėjimo parametrus, vaikams tenka imti veninį kraują bent jau kartą per dvi savaites, o kartais ir dažniau. Anksčiau šios paslaugos buvo gaunamos tik poliklinikoje – tai labai apsunkino šeimų gyvenimą, vaikams grėsmė užsikrėsti virusais, o ką jau kalbėti apie vaikų baimes ir ašaras...

Taip prasidėjo INR aparatų panaudos veikla ir bendradarbiavimas tarp LPF „Mažoji širdelė“ ir UAB „Interlux“. Kompanija sutiko neatlygintinai leisti širdukams naudotis INR aparatais, kurių vieno kaina viršijo tuo metu 3000 litų, o šeimoms teko pirkti priemones aparatui – kraujo krešėjimo nustatymo juosteles. Kai kurioms šeimoms ir juostelių kaina buvo labai smarkiai kandančios... Todėl nenuleidome rankų – suvienijome jėgas – kardiologai, tiekėjai ir labdaros ir paramos fondas „Mažoji širdelė“. Kreipėmės i Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydami juostelių kainos kompensavimo. Dr. Rita Sudikienė, daugelio mūsų vaikų gydančioji kardiologė, pateikė medicininę informaciją, patvirtinančią poreikį tokioms juostelėms esant indikacijoms, juostelių ir aparatų tiekėjai, UAB „Interlux“ ir UAB „Roche“, patvirtino, kad yra pasirengę leisti širdukams neatlygintinai naudotis aparatais ir tiekti juosteles vaistinėms už suderintą kainą, o fondas tarpininkavo, pagelbėjo suprasti, kokia svarbi būtų tokia pagalba širdukų šeimoms. Ir mums pavyko! SAM priėmė nutarimą įtraukti juosteles į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Pateikiame sprendimo kopiją ir kviečiame nepamiršti pasinaudoti šia teise. Papildomą informaciją visuomet galite sekti mūsų puslapyje www.mazojisirdele.lt ir mūsų Facebook paskyroje.

Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija (toliau – Komisija) vasario 25 d. posėdyje pritarė kraujo krešėjimo juostelių kompensavimui, skiriant jas:

vaikams kiekybiniam protrombino laiko nustatymui kraujuje, kurių gydymui naudojami antikoaguliantai, taip pat po endoprotezavimų, stentavimų ir transplantacijų (TLK-10-AM kodai I27.0, I27.8, I34-36, I39, I42, I42.8, I48, I63, I67, I74, I82, I85, Q20.1 , Q20.4-Q20.6, Q20.8, Q21.2 (disbalancinis tipas ar kombinuota yda su Q21.3), Q22.0, Q22.3, Q22.4, Q22.5, Q22.6, Q.23.01, Q.23.22, Q23.02, Q.23.3, Q23.4, Q23,9, Q24.9, Q25.2, Q25.4, Q25.5, Q25, Z94.8, Z95. Per mėnesį išrašoma pagal poreikį, ne daugiau kaip 36 vnt. per metus.

Šis klausimas bus pateiktas Privalomojo sveikatos draudimo tarybai.

Gavus Tarybos pritarimą, Diagnostinės juostelės kraujo krešėjimo sistemos būklės įvertinimui bus įrašytos į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą (C sąrašą).

Tikimės, kad vaistinėje jas įsigyti bus galima balandžio mėnesį.

Norėtume informuoti, kad Komisijos priimti sprendimai skelbiami Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės puslapyje:

http://sam.lrv.lt/…/ligu-vaistiniu-preparatu-ir-medicinos-p…

Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nutarimai yra skelbiami Valstybinės ligonių kasos interneto svetainės puslapyje:

http://www.vlk.lt/…/privalomojo-sveikatos-draudimo-tarnybos…

Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.