Mažieji kovotojai su širdies liga švenčia savo „Širdelių“ dieną

Vasario 14-ąją pasaulyje švenčiama šv. Valentino diena šeimoms, kurios augina įgimta širdies yda sergantį vaiką, turi kiek kitokią prasmę. Tą pačią dieną įvairiose pasaulio šalyse minima įgimtų širdies ydų diena, skirta skleisti informaciją apie vaikų širdies ligas.

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 kūdikių su įgimtomis širdies ydomis. Maždaug kas dešimtam iš jų reikia skubios širdelės operacijos pirmosiomis gyvenimo valandomis. Pasauliniu mastu skaičiuojama, kad širdies ydą turi net 8 iš 1000 naujagimių. Dalis ydų yra sunkios ir itin sunkios, nesuderinamos su gyvybe, tačiau daugelis yra sėkmingai koreguojamos, vaikas gyvena įprastą gyvenimą. Girdėti vaiko širdies ligos diagnozę tėvams yra ypač sunku, tai prilygsta nuosprendžiui, gyvenimas dažnai pasikeičia, jį lydi nuolatinis nerimas dėl vaiko ateities.

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”, subūręs nemažą skaičių šeimų, kuriose auga įgimtomis širdies ligomis sergantys vaikai, teikiantis informaciją bei įvairiapusišką pagalbą šeimoms, pirmą kartą Lietuvoje šiandien pažymėjo įgimtų širdies ydų žinomumo skatinimo dieną. Mūsų šventės tikslas buvo didinti įgimtų širdies ydų žinomumą, skatinti visuomenę prisidėti prie gydymo ir reabilitacijos paslaugų gerinimo, telkti šeimas, kurios vis dar turi daugybę kasdieninių klausimų ar rūpesčių dėl vaiko būklės, gyvenimo, bendravimui ir tarpusavio pagalbai. Ta proga bendruomenės tėvai, kurie jau turi tam tikros patirties, aplankė šiuo metu Vilniaus Universiteto Ligoninės Santariškių klinikose II įgimtų širdies chirurgijos skyriuje gulinčius vaikučius, bendravo su jų šeimomis, dalinosi patirtimi, bei gydytojais kardiologais ir kardiochirurgais ir vaikų reanimacijos medikais, kasdien gelbėjančiais vaikučių gyvybes.

Buvo gera matyti mūsų fondo mamytes besiruošiančias šiai dienai – buvo prikepta pyragų, sausainių, pasirūpinta dovanėlėmis mažiesiems ligoniukams, o svarbiausia – geros akys, spinduliuojančios laimę glausti pasveikusius mažuosius širdukus. Širdingas ačiū Andželikai už pyragus, suvertus su meile karoliukus, Godai – už balionėlius, Linai – už maldeles tinkančias kasdien ir kiekvienam, Vaidai ir Andželikai už rūpestį marškinėliais, Evelinai už vaisius ir nuotraukas, ir visiems palaikiusiems ir buvusiems kartu internetinėse platybėse. Už mūsų vaikus – už mūsų mažuosius Didvyrius!

Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.