2016 11 24
Klausimas gydytojui: 
Vaikų kardiologė, vaisiaus širdies patologijos specialistė dr.R.Vankevičienė

Vaikui, berniukui, 4 m. Šeimos gydytojas, dėl dažnų peršalimų išrašė siuntimą pas gyd. kardiologą. Gydytojas kardiologas diagnozavo atvirą arterinį lataką. Išrašė siuntimą į Santariškes, bet sakė užsiregistruoti ~ kovo mėnesiui. Norėčiau sužinoti ar su šia diagnoze yra kažkokia objektyvi priežastis kodėl reikėtų laukti ir nesikreipti anksčiau išsamesniems tyrimams? Ačiū. Eva


Atsakymas

Atviras arterinis latakas - maža kraujagyslė, kuri funkcionuoja vaisiui iki gimimo ir tampa nereikalinga naujagimiui gimus. Normaliai ji turi užsidaryti po gimimo pirmomin dienomis. Kartais ši kraujagyslė neužsidaro ir tuomet traktuojama kaip įgimta širdies yda. Kadangi kraujagyslės diametras paprastai yra nedidelis (2-5 mm), tai dažniausiai vaikas nieko nejaučia ir nėra jokų simptomų. Problema gali atsirasti vėliau, kadangi per šią kraujagyslę daugiau kraujo patenka į plaučius ir su laiku įvyksta plaučių ir širdies perkrova. 4 metų vaikui dar nėra tas amžius kai labai reikėtų skubėti. Išsamesnių tyrimų šiuo atveju nereikia - užtenka tik širdies echoskopijos. Dažniausiai latakas uždaromas operuojant. Todėl konsultacija kovo mėnesį - tikrai jokia tragedija, tik svarbu, kad konsultacija būtų kardiologo, konsultuojančio širdies chirurgijos centre.
Pagarbiai, gyd. R. Vankevičienė

Rekvizitai

Labdaros ir paramos fondas “Mažoji širdelė”
Banko sąskaitos Nr.: AB Swedbank,
LT15 7300 0101 2111 7963
Įmonės kodas: 302484122
Adresas: Krivių g. 48-16, LT-01209 Vilnius
El. paštas: info@mazojisirdele.lt

Bendradarbiaujame su

Paramos mažylio širdžiai fondas

Mes "Facebook'e"

fb

© 2016 Mažoji širdelė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt
Slapukai leidžia mums lengviau suteikti jums mūsų paslaugas. Naudodamiesi mūsų paslaugomis jūs leidžiate mums naudoti slapukus.